Microsoft przejmuje oddział Nokii produkujący smartfony i mobilne telefony

Firma poinformowała, że zapłaci za projektujący i produkujący te urządzenia oddział Devices and Services 3,79 mld euro. Koncern z Redmond zapłaci też Nokii kwotę 1,65 mld euro za należące do niej patenty wykorzystywane przy produkcji smartfonów i mobilnych telefonów. Tak więc cała transakcja będzie kosztować Microsoft 5,44 mld euro. Stephen Elop (pełniący w Nokii funkcję CEO) przechodzi do Microsoftu i będzie w nim kierować nowym oddziałem.

„Bazując na partnerskich stosunkach z Nokią (będących wynikiem porozumienia zawartego na początku 2011r.) oraz fakcie, iż jej smartfony Lumia odniosły na rynku sukces, Microsoft ma na celu przyspieszenie rozwoju mobilnych urządzeń i wprowadzenie do nich kolejnych technologicznych innowacji oraz zbudowanie silnej marki oraz nowej strategii marketingowej", czytamy w komunikacie opublikowanych przez Microsoft.

Nokia buduje smartfony oparte na systemie operacyjnym Windows Phone (Microsoft) oraz telefony komórkowe, skupiając swoją uwagę w tym ostatnim przypadku na rynkach wschodzących. operacyjny Windows w dążeniu do pobudzenia słabnącego udział w rynku, poza tym skupia się na telefony komórkowe dla rynków wschodzących.

Zobacz również:

  • Historia aktualizacji Windowsa 11 - najważniejsze zmiany dla biznesu
  • Huawei nadal numerem jeden w rozwoju sieci 5G
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200