Microsoft przejmuje firmę jClarity

Gigant w Redmond zdecydował się na ten krok mając nadzieję, że ułatwi to życie tym deweloperom tworzącym aplikacje korzystające z usług chmury Azure, którzy posługują się językiem programowania Java. Firma jClarity świadczy bowiem usługi , które wspierają ten język. Jak dotąd wartość transakcji nie została podana do publicznej wiadomości.

Przejmując technologie opracowane przez jClarity, Microsoft będzie się starać optymalizować pracę aplikacji Java uruchamianych na jej chmurowej platformie Azure. Microsoft docenił tym samym rolę firmy jClarity jako jednego z ważnych współtwórców projektu AdoptOpenJDK, który udostępnia użytkownikom bezpłatne pliki binarne OpenJDK bazujące na otwartym kodzie.

Należy przypomnieć, że to Microsoft był sponsorem tego projektu, dzięki któremu użytkownicy komputerów Windows i Linux mogli korzystać z plików open source.

Zobacz również:

  • Arm docenione przez Wall Street
  • SoftBank chce kupić kolejną brytyjską firmę projektującą układy scalone
  • Reinstalacja systemu Windows - z chmury czy lokalnie?

Informatycy z jClarity znają bardzo dobrze oprogramowanie JVM i pomagają klientom zoptymalizować aplikacje Java, jak również wspierają czynnie społeczności wspierające ten model projektowania aplikacji. Z kolei Microsoft w ostatnich kilku latach korzystał chętnie z tego języka programowania, wdrażając np. na jego bazie takie usługi analityczne, jak AzureHDInsight czy Minecraft.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200