Microsoft przejmie 4% udziałów w Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych

Microsoft świetnie rozwija się w segmencie chmury. Teraz nawiąże nowe partnerstwo strategiczne, które umożliwi migrację infrastruktury danych Londyńskiej Giełdy Papierów Wartościowych do platformy hostingowej Azure.

Azure na giełdzie - dosłownie / Fot. Songquan Deng

Azure na giełdzie - dosłownie / Fot. Songquan Deng

Londyńska Giełda Papierów Wartościowych (LGPW) jest platformą z ogromną ilością danych finansowych. Kiedy Microsoft stanie się jej partnerem, będzie mogła w pełni korzystać z możliwości technologicznych swojego nowego dostawcy, w tym zapewnić "interoperacyjność z platformą do wideokonferencji Teams oraz pakietem oprogramowania biurowego 365".

W komunikacie prasowym LGPW informuje, że zobowiązała się do "minimalnych wydatków związanych z chmurą" w wysokości 2,8 mld dol. Dodatkowe wydatki będą zaś uzależnione od tego, w jaki sposób zaangażowanie Microsoftu napędzi popyt na usługi finansowe LGPW na platformie analitycznej Workspace i "innych powiązanych usługach".

Zobacz również:

  • Oracle Cloud w Microsoft Azure
  • Wydatki na chmurę wzrosną w tym roku

Migracja rozwiązań do chmury Microsoftu to jednak nie wszystko. LGPW ma nadzieję opracować także nowe produkty i usługi w zakresie danych i analiz, wykorzystując do tego technologiczne know-how Microsoftu.

"To strategiczne partnerstwo jest znaczącym kamieniem milowym na drodze LGPW do stania się wiodącą globalną infrastrukturą rynków finansowych i biznesem danych, i zmieni doświadczenia naszych klientów" – powiedział David Schwimmer, dyrektor generalny LGPW. "Lączenie naszych wiodących zbiorów danych, analiz i globalnej bazy klientów z kompleksowymi i zaufanymi usługami w chmurze firmy Microsoft oraz globalnym zasięgiem stwarza atrakcyjne możliwości wzrostu przychodów dla obu firm" - dodał.

Rywale rynkowi raczej nie ucieszą się z tej wiadomości, tym bardziej że od pewnego czasu skarżą się na umacniającą się pozycję Microsoftu. Dla przykładu w listopadzie br. Slack zagroził pozwem antymonopolowym w Unii Europejskiej w związku z dominacją Microsoft Teams. Teraz pewnie pojawią się jeszcze większe obawy ze strony konkurentów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200