Microsoft prezentuje Windows Copilot wspierany przez AI

Microsoft skupia się na dalszym rozwoju i implementacji sztucznej inteligencji z kolejnymi usługami. Tym razem czas na Windows Copilot.

Podczas konferencji Build 2023 firma Microsoft poświęciła sporo uwagi sztucznej inteligencji, która od miesięcy integrowana jest z wieloma produktami rozwijanymi przez giganta z Redmond.

Microsoft Copilot - generatywna AI wprost z pulpitu Windowsa 11
Źródło: microsoft.com

Microsoft Copilot - generatywna AI wprost z pulpitu Windowsa 11

Źródło: microsoft.com

Microsoft zaprezentował pełnoprawny czat oparty na sztucznej inteligencji znanej z Bing Chat, który trafi wprost na pulpit systemu operacyjnego Windows 11. Rozwiązanie otrzymało nazwę Windows Copilot. Sama nazwa nie jest przypadkowa - ma odwoływać się do zadań wykonywanych przez rozwiązanie. Według wizji firmy Microsoft Copilot pomoże zautomatyzować wiele zadań takich jak kopiowanie plików, zmiana nazwy plików czy robienie zrzutów ekranu.

Zobacz również:

  • Centra danych Microsoftu przechodzą na technologię nuklearną
  • Zerowanie Windows 10/11 - z której opcji skorzystać?
  • Windows 11 kupisz za ok. 1000 zł w wersji Pro

Windows Copilot zostanie udostępniony w wersji zapoznawczej dla użytkowników zapisanych w Windows Insider w czerwcu tego roku. Finalna wersja pojawi się jeszcze w tym roku.

Microsoft zastrzega, że Windows Copilot nie jest odpowiedzią na Alexa, Asystenta Google, ani Siri. Działa podobnie, ale będzie wykorzystywany do innych czynności opierających się w większości na działaniu wewnątrz systemu operacyjnego, a nie szukaniu informacji w sieci.

Dostęp do Windows Copilot możliwy będzie z poziomu pasku zadań. Rozwiązanie zostanie z nim zintegrowane. Windows Copilot można będzie wywołać z każdego miejsca w interfejsie użytkownika systemu operacyjnego Microsoft Windows 11.

Windows Copilot bazuje na generatywnej AI ChatGPT 4 opracowanej przez OpenAI. Rozwiązanie zostało zintegrowane z aplikacjami firmy Microsoft m. in. pakietem biurowym Microsoft 365.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200