Microsoft prezentuje Office 2011

Amerykańska korporacja zaprezentowała nową wersję swojego pakietu biurowego. Tym razem jest ona przeznaczona dla komputerów Mac. Co nowego znajdziemy w Office 2011?

Wczoraj wieczorem Microsoft zapowiedział najnowszą odsłonę pakietu biurowego Office. Wersja 2011 przeznaczona jest dla komputerów Mac i wprowadza całkiem dużo zmian do dobrze znanych aplikacji.

Całkowicie przebudowano w niej między innymi interfejs użytkownika, którego funkcjonalność rozszerzają wstążki znane z pecetowego Office 2007. W pakiecie znalazł się ponadto klient poczty Outlook i całkowicie nowy kalendarz, organizer. Zaawansowani użytkownicy mogą natomiast skorzystać z makr, które można napisać i uruchomić wykorzystując Visual Basic for Aplications.

Zobacz również:

  • AI: Google kontra Microsoft

Dla użytkowników przygotowano dwie wersje pakietu biurowego: Home & Student oraz Home & Business. W pierwszej z nich znajdziemy programy Word, Excel, PowerPoint oraz Messenger. Do drugiej dołączono także Outlooka.

Obie edycje można kupić z licencją na jeden lub maksymalnie trzy komputery. W Ameryce Północnej Office 2011 Home & Student wyceniono na 150 dolarów. Za Home & Business przyjdzie nam zapłacić 280 dolarów. Więcej informacji na temat obu produktów znajdziemy na stronie internetowej Microsoftu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200