Microsoft pracuje nad dużą aktualizacją przeglądarki Edge

Użytkownicy domyślnej przeglądarki w Windows 10/11 wkrótce otrzymają sporą aktualizację.

Microsoft od czasu porzucenia rozwoju przeglądarki Internet Explorer robi co w jego mocy, aby posiadać w swoim portfolio nowoczesne narzędzie do przeglądania sieci. Edge aktualnie jest 3 najpopularniejszą przeglądarką sieciową na świecie. Korzysta również z silnika Blink, który pozwala na korzystanie z rozszerzeń dla przeglądarki Google Chrome oraz ułatwia wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych, które pojawiają się w Google Chrome.

Microsoft pracuje nad dużą aktualizacją przeglądarki Edge

Aktualnie firma Microsoft rozwija nową, odświeżoną wersję przeglądarki Microsoft Edge, która otrzymała nazwę kodową Phoenix. Nowe oprogramowanie posiada interes użytkownika zgodny z językiem stylistycznym Windows 11, możliwość podzielenia ekranu na pół w aplikacji oraz kilka pomniejszych nowości.

Zobacz również:

  • Jak Satya Nadella doprowadził Microsoft do wartości rynkowej 3 bilionów dolarów
  • Nowa inicjatywa – HPE Innovation Club
  • Microsoft Edge z wbudowanym VPN z 5 GB bezpłatnego transferu

Kod źródłowy przeglądarki Microsoft Edge Phoenix trafił już do sieci. Testerom udało się ją poprawnie zainstalować i uruchomić na komputerach z Windows 11.

Nowy wygląd interesu użytkownika obejmuje bardziej okrągłe ikony oraz przeprojektowane menu z zakładkami.

Prace nad Microsoft Edge Phoenix prowadzone są przez zespół Microsoft User Research.

Firma Microsoft oficjalnie nie zdradza żadnych informacji na temat nowej, odświeżonej wersji przeglądarki Microsoft Edge. Oprogramowanie prawdopodobnie zostanie udostępnione wraz z kolejną dużą aktualizacją rozwojową Windowsa 11. Możliwe, że więcej informacji o Edge Phoneix otrzymamy podczas corocznej konferencji Microsoft Build.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200