Microsoft potwierdza problemy z ostatnią aktualizacją Windowsa 11

Microsoft oficjalnie potwierdził kolejne problemy z Windows 11. Co zepsuło się tym razem?

Microsoft nie ma ostatnimi czasy szczęścia do aktualizacji wydawanych dla systemu operacyjnego Windows 11. Właśnie potwierdzono kolejną wadliwą aktualizację.

Windows 11
Źródło: PCWorld.com

Windows 11

Źródło: PCWorld.com

Najnowsza poprawka zabezpieczeń dystrybuowana z wykorzystaniem Windows Update dla wszystkich użytkowników systemu operacyjnego Windows 11 powoduje problemy na wybranych konfiguracjach sprzętowych. Microsoft oficjalnie potwierdził obecności usterki.

Zobacz również:

Wadliwa aktualizacja otrzymała numer poprawki KB50166629 i została udostępniona w sierpniu 2022 roku. Wydano ją, aby dostarczyć najnowsze poprawki bezpieczeństwa oraz zwiększyć kompatybilność sprzętu z Windowsem 11. Niestety jej instalacja może zakończyć się niepowodzeniem bez dokładnego kodu błędu.

Użytkownicy informują o przedłużającym się czasie instalacji łatki bezpieczeństwa oraz komunikatach błędów, które nie przekazują szczegółowych informacji o problemach.

Microsoft potwierdził, że po instalacji łatki KB50166629 mogą występować problemy z otwieraniem dokumentów typu XPS. Według giganta z Redmond problem dotyczy plików XPS w językach innych niż angielski, a w szczególności w językach chińskim oraz japońskim. Zidentyfikowano również problemy z błędem "Ta strona nie może być wyświetlona", który jednocześnie powoduje zwiększone wykorzystanie zużycia procesora oraz pamięci operacyjnej.

Producent poinformował już administratorów IT o znanych problemach. Ich rozwiązaniem może być ręczne odinstalowanie poprawki korzystając z pliku umieszczonego na stronach Microsoft.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200