Microsoft potwierdza problemy z logowaniem do Outlooka

Microsoft potwierdził problemy z logowaniem do usługi Outlook i przedstawił tymczasowe obejście tej usterki.

Użytkownicy usług Microsoft od pewnego czasu donoszą o sporadycznych problemach z logowaniem do usługi poczty elektronicznej - Outlook.

Microsoft potwierdza problemy z logowaniem do Outlooka
Źródło: microsoft.com

Microsoft potwierdza problemy z logowaniem do Outlooka

Źródło: microsoft.com

Microsoft potwierdził, że problem faktycznie występuje. Aktualnie gigant z Redmond nie zna jeszcze przyczyn problemów. Inżynierowie Microsoftu wszczęli śledztwo w tej sprawie.

Zobacz również:

  • Klawiatura SwiftKey zintegrowana z Microsoft Copilot
  • Najlepsze bezpłatne alternatywy dla pakietu Microsoft (Office) 365

Błąd dotyczy osób próbujących zalogować się w Outlooku oraz tych, którzy mają już dodane do profilu Outlooka konta Outlook.com. Użytkownicy wersji webowej otrzymują prośbę o wprowadzenie hasła, ale podanie go doprowadzi jedynie do okna dialogowego błędu, które informuje: "Nie możesz zalogować się tutaj za pomocą konta osobistego. Zamiast tego użyj swojego konta służbowego".

Microsoft nie posiada jeszcze poprawki rozwiązującej na stałe występowanie błędu, ale oferuje użytkownikom tymczasowe obejście problemu.

"Aby obejść problem, można wyłączyć Diagnostykę wsparcia, co wyłącza opcję złożenia biletu In App za pomocą Pomocy, a następnie wybrania opcji Kontakt z pomocą techniczną" - wyjaśnia Microsoft w dokumencie wsparcia. "Błąd jest związany z tym, jak Outlook uwierzytelnia się dla diagnostyki w niektórych sytuacjach".

Błąd występuje po stronie serwera. Microsoft rozwiąże go bez konieczności instalowania aktualizacji na urządzeniach końcowych.

Producent informuje, że problem dotyczy niewielkiej liczby użytkowników korzystających z usług Microsoft 365.

To drugi już na przestrzeni ostatnie dni problem z usługami Microsoftu - wcześniej posiadacze komputerów z systemem Windows 10 borykali się z problemami z usługą OneDrive.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200