Microsoft potwierdza: firmy mogą przystąpić do wdrażania systemu Windows 10 1903

Korporacja poinformowała kilka dni temu oficjalnie swoich korporacyjnych klientów, że pierwsza w tym roku tzw. duża aktualizacja systemu Windows 10 (feature update) pracuje już na tyle stabilnie, że biznes może ją zacząć wdrażać w swoich systemach IT. Chodzi o udostępnione w maju tego roku oprogramowanie Windows 10 1903.

Ogłoszenie ukazuje się więc dokładnie cztery miesiące po premierze tej aktualizacji, która tak naprawdę powinna mieć miejsce w marcu, gdyż zgodnie z przyjętym przez Microsoft schematem oznaczeniem 1903 liczba 19 wskazuje na rok premiery (2019), a 03 na miesiąc (marzec). Opóźnienie wyniosło więc w tym przypadku dwa miesiące.

Warto jeszcze powiedzieć w tym momencie słowo o samej nazwie „feature update” i przypomnieć iż według przyjętego przez Microsoft nazewnictwa termin ten oznacza duży czy jak kto woli zasadniczy „update”. Jest to więc tak naprawdę „upgrade” systemu Windows 10, który ukazywał się do tej pory dwa razy w roku (wiosną oraz jesienią).

Zobacz również:

  • Wskaźnik adopcji iOS 17 rośnie, ale nadal poniżej oczekiwań
  • Google aktualizuje Chrome w związku z luką typu Zero-Day
  • Android 15 jest już dostępny w wersji beta
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200