Microsoft poszerza portfolio gier i ogłasza partnerstwo z Boosteroid

Microsoft wprowadzi gry Xbox PC oraz tytuły Activision Blizzard, w tym Call of Duty, na platformę największego niezależnego dostawcy usług grania w chmurze na świecie.

Garrett Morrow / Pexels

Microsoft i Boosteroid zawarły umowę na 10 lat dotyczącą wprowadzenia gier Xbox PC na platformę do grania w chmurze. Boosteroid, który ma swój zespół programistów w Ukrainie, ostatnio przekroczył 4 miliony użytkowników na całym świecie , stając się największym niezależnym dostawcą usług grania w chmurze na świecie. Umowa pozwoli także na strumieniowanie tytułów na PC firmy Activision Blizzard przez klientów Boosteroid po zakończeniu przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft.

W rezultacie takie popularne serie jak Call of Duty zyskają ponad 150 milionów nowych graczy, a gry przygotowane przez Xbox Game Studios, Bethesdę i Activision Blizzard będą dostępne w wielu usługach grania w sieci i abonamentach.

Zobacz również:

  • UE sprawdzi, czy sztuczna inteligencja Microsoftu nie narusza ustawy DSA

„Boosteroid i Microsoft mają tę samą wizję udostępniania gier dla tak wielu osób, w tak wielu miejscach i na tak wielu platformach, jak to tylko możliwe. Od dawna naszym celem jest dawanie graczom możliwości cieszenia się swoimi ulubionymi tytułami na dowolnym urządzeniu znajdującym się w pobliżu” - skomentował Ivan Shvaichenko, dyrektor generalny Boosteroid.

Boosteroid działa od 2017 r. To największy niezależny globalny dostawca usług grania w chmurze, który umożliwia dostęp do gier komputerowych na PC na wielu urządzeniach i platformach - za jednym kliknięciem. Przy pomocy Boosteroid użytkownicy mogą grać w posiadane przez siebie gry na prawie każdym komputerze PC, laptopie, smartfonie czy Smart TV. Infrastruktura kart graficznych należąca do Boosteroid jest rozlokowana w 12 centrach danych w Europie - w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Rumunii, Serbii, Szwecji, Słowacji i Ukrainie oraz w 6 centrach danych w USA znajdujących się w różnych stanach. Dział badawczo-rozwojowy Boosteroid mieści się na Ukrainie, głównie w Kijowie i Charkowie. Mimo posiadania dwóch biur w zniszczonym Charkowie, spółka nadal wdraża innowacje i rozwija się po 13 miesiącach wojny. Tylko od początku roku 2023 spółka ogłosiła podjęcie nowych kroków związanych z zapewnieniem usług grania w chmurze na komputerach Mac, Chromebookach, przystawkach telewizyjnych na Androida i telewizorach LG. Firma oferuje strumieniowanie gier w chmurze zarówno w przeglądarce, jak i w specjalnych aplikacjach na platformy Windows, Linux, Android, Android TV i macOS.

Poza Ukrainą, Boosteroid obecnie obsługuje także graczy w USA, Wielkiej Brytanii i w krajach Unii Europejskiej. Platforma działa w oparciu o centra danych zlokalizowane w sześciu stanach USA, w tym w stanie Waszyngton, w którym znajduje się siedziba Microsoftu, a także w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Szwecji, Słowacji, Rumunii, Ukrainie i Serbii.

Microsoft ostatnio dodał wsparcie dla języka ukraińskiego w panelu głównym konsoli Xbox, oraz w aplikacjach na PC i urządzenia mobilne. Wiosną 2023 r. Microsoft wprowadzi w Ukrainie swój program PC Game Pass.

„Partnerstwo opiera się na wsparciu technologicznym i pomocy finansowej o wartości 430 mln $, które przekazaliśmy Ukrainie od czasu bezprawnej inwazji Rosji i stanowi przykład działań, które będziemy nadal podejmować w celu udzielenia wsparcia 160 tysiącom programistów tworzących oprogramowanie w Ukrainie”, powiedział Brad Smith, wiceprzewodniczący i prezes Microsoftu. „To także uzupełnienie naszych niedawnych umów z Nintendo i NVIDIĄ, co jeszcze bardziej wyraźnie pokazuje, że nasze przejęcie Activision Blizzard sprawi, że Call of Duty będzie dostępne na dużo większej liczbie urządzeń niż do tej pory”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200