Microsoft poszerza bazę użytkowników mogących testować nową wersję aplikacji Outlook

Korporacja zaczęła testować nowego klienta aplikacji pocztowej Outlook kilka miesięcy temu, oferując wtedy taką możliwość wybranej grupie użytkowników zarejestrowanych w kanale beta usługi Office Insider. Wczoraj firma poinformowała, że do testowania aplikacji mogą już przystąpić wszyscy użytkownicy usługi Office Insider i zapowiada, że w nadchodzących tygodniach będą mogły dołączyć do nich kolejne grupy użytkowników.

Nowa aplikacja Outlook — znana podczas opracowywania jako „Project Monarch” i „One Outlook" — została zaprojektowana z myślą o ujednoliceniu baz kodów obsługujących różne systemy (chodzi o Windows, usługi webowe oraz komputery Mac). Użytkownicy usługi Office Insider, którzy chcą przystąpić do testowania nowej aplikacji Outlook, mogą to zrobić aktywując przełącznik Nowy Outlook (w wersji angielskiej Try the New Outlook) widoczny w prawym górnym rogu interfejsu zarządzającego tą aplikacją Windows, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami. Testerzy mogą w każdym momencie wrócić do klasycznej wersji aplikacji Outlook, nie obawiając się o potencjalną utratę wiadomości e-mail.

Aby przetestować nowy program Outlook dla systemu Windows, użytkownik musi mieć zainstalowany na komputerze co najmniej system Windows 10 w wersji 1809 (kompilacja 17763) oraz posiadać konto firmy Microsoft. Może to być konto osobiste, firmowe lub edukacyjne, z tym iż użytkownicy kont osobistych mogą mieć taką możliwość nieco później, gdyż Microsoft w pierwszej kolejności będzie oferować taką możliwość użytkownikom kont firmowych i edukacyjnych.

Zobacz również:

  • Projektowanie zorientowane na użytkownika - Polska powyżej europejskiej średniej
  • Google zmienia algorytmy - więcej reklam w Gmailu

Nowy klient programu Outlook dla systemu Windows wygląda i działa bardzo podobnie jak w przypadku obecnych klientów programu Outlook. Posiada również nowe funkcje, takie jak przypomnienia o wiadomościach; tablica z kalendarzem; pojedynczy widok poczty e-mail, kalendarza i zadań; oraz wsparcie dla testowej wersji komponentów Loop.

Do dzisiejszej zaktualizowanej wersji beta nowej aplikacji Outlook użytkownicy mogą dodawać swoje osobiste konta e-mail Outlook.com, Hotmail lub Windows Live do programu Outlook dla systemu Windows. Użytkownicy mają również możliwość dostosowania szerokości kolumn w swoich kalendarzach w nowym programie Outlook, czego nie mogli robić wcześniej.

Jak dotąd Microsoft nie ujawnił, kiedy udostępni nowy program Outlook wszystkim użytkownikom. Wiadomo natomiast, że zamierza w nadchodzących miesiącach dodać do programu Outlook dla systemu Windows kolejne funkcje zaprojektowane z myślą o użytkownikach korporacyjnych i indywidualnych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200