Microsoft pokazał nowe funkcjonalności Office – w tym takie, które będą dostępne tylko w chmurze

Microsoft pokazał na konferencji TechEd 2014 nowe funkcjonalności Office, ale zapowiedział, że niektóre z nich będą dostępne tylko dla tych użytkowników, którzy korzystają z chmurowej wersji tego rozwiązania. Firma informuje, że zaprezentowane przez nią nowe funkcjonalności będą sukcesywnie wprowadzane do kolejnych wersji pakietu Office.

Funkcja Office Graph monitoruje zachowanie użytkowników i sortuje w inteligentny sposób używane przez nich dane, tak aby najważniejsze z nich były w każdej chwili dostępne. Operacja taka wymaga dużych mocy obliczeniowych, dlatego funkcjonalność ta będzie oferowana tylko tym użytkownikom, którzy korzystają z chmurowej wersji rozwiązania Office.

Kolejna nowa funkcjonalność, która nie zostanie wprowadzona do oprogramowania Office Server, ale będzie dostępna w chmurze, nosi nazwę Clutter. Clutter monitoruje wiadomości e-mail odbierane przez użytkownika i analizuje, co użytkownik z nimi robi (a następnie sortuje je). Jeśli wiadomość została przeczytana i użytkownik np. odpowiedział na nią, Clutter przyznaje takiej wiadomość odpowiedni priorytet i umieszcza w specjalnym katalogu. Wiadomości, które nie zostały przeczytane, są traktowane jako mniej ważne i trafiają do innego katalogu.

Zobacz również:

  • Wyniki XII konkursu Computerworld Best in Cloud
  • Reinstalacja systemu Windows - z chmury czy lokalnie?

Clutter uczy się cały czas zachowań użytkownika i poznaje w ten sposób jego przyzwyczajenia oraz preferencje. Również ta funkcjonalność zostanie wprowadzona tylko chmury, która dysponuje na tyle dużą mocą obliczeniową, że poradzi sobie z takimi intensywnymi obliczeniami.

Kolejna nowa funkcjonalność nosi nazwę Groups. Pozwala ona użytkownikowi tworzyć grupy użytkowników i współużytkować z nimi przetwarzane informacje i dokumenty. Można ją integrować z takimi aplikacjami, jak Yammer, Outlook, Lync i SharePoint. Ta funkcjonalność zostanie wprowadzona zarówno do chmury, jak i do oprogramowania Office Server.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200