Microsoft pokazał nową wersję podsystemu WSA

Korporacja z Redmond zaktualizowała kilka dni temu oprogramowanie WSA (Windows Subsystem for Android; narzędzie uruchamiane na komputerach Windows 11), wprowadzając do niego szereg nowych funkcji sieciowych. Dzięki nim aplikacje Android mogą się obecnie komunikować z tymi urządzeniami podłączonymi do lokalnej sieci Windows, używając przy tym różnych protokołów, do których do tej pory nie miały dostępu

Microsoft zaprezentował podsystem WSA w zeszłym roku w zeszłym roku, projektując go z myślą o tych użytkownikach komputerów Windows 11, którzy chcą na nich uruchamiać aplikacje Android. Aktualizacja podsystemu oferuje wiele nowości, w tym funkcję pozwalającą łączyć się z urządzeniami sieciowymi z wykorzystaniem wirtualnych sieci prywatnych (VPN) oraz protokołu IPv6.

Nowy podsystem WSA można obecnie instalować również na komputerach Windows bazujących na procesorach ARM. Inna zmiana polega na tym, że podsystem WSA ma teraz ten sam adres IP co host, na którym został zainstalowany. Do tej pory obie strony (a więc host i podsystem WSA) miały różne adresy IP, co stwarzało deweloperom pewne kłopoty.

Zobacz również:

  • Google udostępnia AI Gemma dla developerów
  • Certyfikacja Intel Evo w biznesie - jakie są jej korzyści?

Kolejną istotną nowością wprowadzoną do WSA jest wsparcie dla kodeka AV1, co znacząco poszerzy paletę aplikacji przetwarzających dane wideo.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200