Microsoft patentuje komunikatory

Koncern opatentował jedną z powszechnie wykorzystywanych przez komunikatory internetowe funkcję - informowanie użytkownika, że osoba, z którą rozmawia on za pośrednictwem owego komunikatora właśnie pisze jakąś wypowiedź. Z funkcjonalności tej korzystać mogą dziś m.in. użytkownicy programów ICQ, Yahoo Messenger oraz AOL Messenger - czyżby niedługo miało się to skończyć?

Patent na "System monitorowania i raportowania aktywności użytkowników w sieci komputerowej" (numer 6631412), został przyznany Microsoftowi we wtorek - z danych udostępnionych przez Amerykański Urząd Patentowy wynika, że koncern wnioskował o jego przyznanie w grudniu ubiegłego roku. Technologia ta wykorzystywana jest w dystrybuowanym przez Microsoft komunikatorze Windows Messenger.

Przedstawiciele Yahoo i AOL na razie nie skomentowali tych doniesień. Oficjalnego oświadczenia w tej sprawie nie wydał również Microsoft.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200