Microsoft ostrzega - za miesiąc koniec wsparcia dla Exchange 2013

Jedna z popularnych usług giganta z Redmond przechodzi na emeryturę.

Microsoft wydał nowe ostrzeżenie dla administratorów oraz dyrektorów IT. Porusza w nim kwestię zaprzestania wsparcia dla usługi Microsoft Exchange Server 2013.

Zbliża się data EOL dla Microsoft Exchange Server 2013
Źródło: microsoft.com

Zbliża się data EOL dla Microsoft Exchange Server 2013

Źródło: microsoft.com

Firmy, które w dalszym ciągu korzystają z rozwiązania Exchange Server 2013 mają niecały miesiąc na przeprowadzenie migracji na nowsze rozwiązania. Z dniem 11 kwietnia 2023 roku firma Microsoft definitywnie przestanie wspierać Microsoft Exchange Server 2013. Po dacie rozwiązanie uzyska status End of Life (EOL) i nie będzie już aktualizowane, ani serwisowe. Gigant z Redmond nie będzie już pełnił żadnego wsparcia dla użytkowników, a Exchange Server 2013 stanie się łakomym kąskiem dla cyberprzestępców.

Zobacz również:

  • OneNote będzie mógł czytać notatki pisane odręcznie
  • Najlepsze bezpłatne alternatywy dla pakietu Microsoft (Office) 365

Microsoft już kilkukrotnie ostrzegał organizacje z aktywnymi serwerami Exchange Server 2013 o konieczności migracji do nowszych rozwiązań. Gigant z Redmond zaleca przejście na Exchange Online w ramach usługi Microsoft 365. Alternatywnie możliwe jest wykorzystanie nowszego rozwiązania On-Premise - Exchange Server 2019.

W najnowszym ostrzeżeniu Microsoft potwierdził, że po przekroczeniu daty EOL rozwiązanie Exchange Server 2013 nadal będzie funkcjonować. Firma przestrzega jednak przed odwlekaniem migracji ze względu na brak łatek luk w zabezpieczeniach.

Microsoft zachęca do skorzystania z usługi Microsoft FastTrack, która zapewnia narzędzi i zasoby pozwalające przeprowadzić bezproblemową migrację z zachowaniem pełnej kompatybilności.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200