Microsoft ostrzega – poprawka KB3004394 zawiera błędy

Microsoft potwierdził, że update przeznaczony dla komputerów Windows 7 (udostępniony 10-go grudnia br., oznaczony symbolem KB3004394), może być powodem różnego rodzaju kłopotów. Co gorsze, użytkownicy takich komputerów mogą mieć wtedy problemy z instalowaniem w przyszłości kolejnych uaktualnień systemu Windows 7.

Pocieszające w tym wszystkim jest jedynie to, że dotyczy to tylko komputerów Windows 7 (dokładnie Windows 7 SP1) i Windows Server 2008 R2 SP1, a nie Windows 8 czy nowszych wersji tego oprogramowania. Microsoft nie precyzuje dokładnie, jakie to mogą być problemy. Jednak jeden z pracowników firmy AMD informuje, że problem może polegać na tym, że system nie chce wtedy zainstalować nowych sterowników graficznych.

Dla firmy AMD jest to niekomfortowa sytuacja, ponieważ udostępniła ona użytkowników niemalże w tym samym dniu, w którym Microsoft opublikował update, opracowane przez siebie sterowniki Catalyst Omega. Jak podała witryna Infoworld, użytkownicy komputerów Windows 7 sygnalizują, że podczas próby instalowania wspomnianej wcześniej aktualizacji, ich pecety miały też inne problemy. Nie można było na nich np. uruchomić różnych aplikacji (takich jak Windows Defender czy VirtualBox), a system (konkretnie moduł User Account Control) generował dziwne błędy.

Zobacz również:

  • Były programista Microsoftu: wydajność Windows 11 jest "komicznie zła" nawet na potężnym PC
  • To może być największy update oprogramowania w historii Apple

Microsoft udostępnił już łatę, która likwiduje błędy znajdujące się w uaktualnieniu KB3004394. Firma przypomina też, że użytkownicy mogą ręcznie usunąć update, wybierając po kolej następujące opcje: Panel sterowania > Programy > Programy i funkcje> Wyświetl zainstalowane aktualizacje, a następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy wpis KB3004394 oraz wybrać opcję Odinstaluj.

Aby dokończyć proces deinstalacji uaktualnienia, komputer trzeba wtedy ponownie uruchomić.

I jeszcze jedna ważna uwaga. Zdarza się nieraz tak, że błąd znajdujący się w uaktualnieniach systemu dotyka w określonych sytuacjach nie wszystkich użytkowników komputera, ale tylko niektórych. I tak właśnie jest z aktualizacją KB3004394. Dlatego jeśli aktualizacja wydaje się nie powodować żadnych problemów, Microsoft zaleca pomimo tego jej odinstalowanie, gdyż inni użytkownicy komputera mogą jednak z nią mieć różne kłopoty.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200