Microsoft oferuje użytkownikom usługi OneDrive Personal dodatkowy mechanizm bezpieczeństwa

Korporacja ogłosił dzisiaj, że wzmacnia bezpieczeństwo danych przechowywanych w chmurowym magazynie OneDrive, oferując użytkownikom tej usługi nową opcję noszącą nazwę OneDrive Personal Vault.

Jak sama nazwa na to wskazuje, z rozwiązania tego mogą korzystać tylko użytkownicy konsumenckiej wersji usługi OneDrive (czyli OneDrive Personal), a nie biznesowi użytkownicy korzystający z usługi OneDrive for Business.

OneDrive Personal Vault to nic innego jak dodatkowy mechanizm ochrony danych. Tworzy on specjalną partycję, w której użytkownicy mogą zapisywać i przechowywać swoje najbardziej wrażliwe i ważne pliki.

Zobacz również:

Aby uzyskać dostęp do tej partycji należy potwierdzić swoją tożsamość używając technologii dwuskładnikowego uwierzytelnienia się. I tak w pierwszym kroku użytkownik potwierdza swoją tożsamość poprzez skanowanie palca lub twarzy, a w drugim wpisują wybrany przez siebie wcześniej pin, jednorazowy kod przesłany na smartfon lub uruchamiając mobilną aplikację Microsoft Authenticator.

Dostępem do partycji OneDrive Personal Vault zarządza automatycznie timer.

Jest to zegar, który zamyka partycję po okresie bezczynności, którego długość deklaruje sam użytkownik. Mechanizm ten zamyka też po upływie tego czasu wszystkie otwarte wcześniej przez użytkownika pliki, przechowywane w magazynie OneDrive Personal.


TOP 200