Microsoft oferuje bezpłatne szkolenia w zakresie generatywnej AI

Firma Microsoft poszerzyła swoje portfolio bezpłatnych kursów i szkoleń z zakresu generatywnej sztucznej inteligencji.

Microsoft od lat intensywnie przygląda się rynkowi sztucznej inteligencji. Firma z Redmond jest dużym inwestorem OpenAI - organizacji odpowiedzialnej za udostępnienie ChatGPT.

Microsoft udostępnia materiały szkoleniowe ze sztucznej inteligencji
Źródło: Windows / Unsplash

Microsoft udostępnia materiały szkoleniowe ze sztucznej inteligencji

Źródło: Windows / Unsplash

Gigant z Redmond aktywnie uczestniczy w popularyzacji sztucznej inteligencji na rynku. Microsoft zaprezentował właśnie kompleksowy program szkoleniowy mający na celu wyposażenie pracowników w umiejętności niezbędne do wykorzystania mocy sztucznej inteligencji. Ogłoszony w ramach inicjatywy Microsoft "Skills for the Jobs", program oferuje bezpłatne kursy online i certyfikaty, które pomogą osobom opanować podstawowe koncepcje i zastosowania sztucznej inteligencji.

Zobacz również:

  • AI przyspieszy procesy w bankowości korporacyjnej
  • Zerowanie Windows 10/11 - z której opcji skorzystać?
  • Polski UODO rozpatruje skargę dotyczącą działania bota ChatGPT

W chwili obecnej cały program dostępny jest w języku angielskim. Firma Microsoft obiecała rozszerzenie go na dodatkowe języki.

Microsoft rozwija nowe kursy poprzez spółkę zależną - portal społecznościowy dla biznesu LinkedIn.

Znajdziemy na nim opracowaną przez ekspertów z Microsoft serię kursów online, które obejmują wstępną wiedzę na temat sztucznej inteligencji i zapewniają "ramy dla odpowiedzialnej sztucznej inteligencji". Kursy te, po ich ukończeniu, pozwalają uzyskać profesjonalny certyfikat, który jest pierwszym tego rodzaju certyfikatem w świecie generatywnej sztucznej inteligencji.

Microsoft wprowadził również zestaw narzędzi dla nauczycieli. Zasób ten oferuje nauczycielom i trenerom treści do pobrania zaprojektowane w celu ułatwienia edukacji w zakresie sztucznej inteligencji w salach lekcyjnych i środowiskach szkoleniowych. Co więcej, specjalistyczny kurs AI został opracowany specjalnie dla nauczycieli i trenerów, aby zwiększyć ich zrozumienie i umiejętności instruktażowe w dziedzinie AI.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200