Microsoft odkłada w czasie udostępnienie ostatecznej wersji poprawek do Outlooka

Firma uzasadnia swoją decyzję potrzebą gruntownego przetestowania nowego oprogramowania.

Microsoft stwierdził, że poprawki związane z bezpieczeństwem, przeznaczone dla programu pocztowego Outlook, które firma zapowiedziała już trzy tygodnie temu, pojawią się dopiero w ciągu dwóch najbliższych tygodni.

Opóźnienie w udostępnieniu finalnej wersji poprawek producent tłumaczy potrzebą ich dokładnego przetestowania.

Microsoft o przygotowywaniu poprawek zabezpieczających jego program pocztowy przed atakami groźnych wirusów poinformował w połowie maja br. Wtedy też udostępnił ich beta wersję. Poprawki zostały przygotowane jako odpowiedź na zarzuty wielu użytkowników Outlooka, twierdzących, że program sprzyja epidemiom takich wirusów, jak słynny I Love You.

Wcześniej firma planowała udostępnić pełną wersję oprogramowania w tygodniu rozpoczynającym się 22 maja, jednak nie zrobiła tego, twierdząc, że wprowadza do niego modyfikacje zasugerowane przez użytkowników. Choć - wg kolejnych zapowiedzi - poprawki miały być dostępne w zeszłym tygodniu, przedstawiciele Microsoftu poinformowali, że potrzebują więcej czasu na przeprowadzenie testów kompatybilności.

***

Poprawki Outlooka mogą być trudne w zastosowaniu

Microsoft zabezpieczy Outlooka przed wirusami

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200