Microsoft odkłada NAP na później

Microsoft zaskoczył wszystkich zmieniając ponownie swoją strategię dotyczącą rozwoju oprogramowania NAP (Network Access Protection). Według najnowszych informacji dostarczonych przez firmę, rozwiązanie to ujrzy światło dzienne najwcześniej za trzy lata.

Microsoft poinformował niespodziewanie, że pierwsze rozwiązania NAP (oprogramowanie sprawdzające czy pecety spełniają określone wymagania, potrzebne do tego aby mogły uzyskać dostęp do sieci) nie zostaną udostępnione w 2005 roku (tak jak to pierwotnie zakładano), ale zostaną dołączone do nowego systemu operacyjnego Longhorn Server, którego premiera odbędzie się w 2007 roku.

Stawia to pod znakiem zapytania zapowiadaną wcześniej współpracę Microsoftu z firmą Cisco, który pracuje nad podobną technologią noszącą nazwę NAC (Network Admission Control). Jednak Microsoft zapewnia, że będzie dalej współpracować z Cisco dążąc do tego, aby platformy bezpieczeństwa NAP i NAC były ze sobą zgodne.

Zobacz również:

  • Ważna informacja dla użytkowników systemu Windows 8.1
  • Menadżer haseł - jaki program warto wybrać i na co zwrócić uwagę

Zmiana strategii Microsoftu następuje w chwili gdy Cisco i IBM ujawniły plany dotyczące zintegrowania swoich produktów zwiększających bezpieczeństwo sieci. Będzie to możliwe dzięki zintegrowaniu sprzętu sieciowego produkowanego przez Cisco z oprogramowaniem IBM Tivoli.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200