Microsoft: nowe zabezpieczenia kont online

Koncern zapowiedział wprowadzenie kilku nowości do swoich serwisów internetowych – dzięki nim użytkownicy zyskają dodatkowe możliwości zabezpieczenia swoich kont oraz śledzenia aktywności.

Wśród nowości warto wymienić m.in. historię logowań, informacje o nieudanych próbach logowania do konta oraz resetowania haseł. Dzięki tym danym użytkownik będzie mógł w prosty sposób sprawdzić, czy ktoś uzyskał (lub próbował uzyskać) dostęp do jego loginu i hasła, w konsekwencji również do konta. W interfejsie pojawi się również przycisk "alarmowy" – przy każdej pozycji w historii logowania (lub prób logowania) użytkownik będzie mógł uruchomić polecenie "To nie ja" (informujące operatora o próbie nieautoryzowanego uzyskania dostępu do konta).

Microsoft: nowe zabezpieczenia kont online

msaccountrecentactivity-100155662-large

W serwisach Microsoftu pojawi się również możliwość definiowania dodatkowych adresów e-mailowych oraz numerów telefonów wykorzystywanych np. do autoryzowania resetu hasła czy logowania z nowego urządzenia, a także możliwość wygenerowania specjalnego kodu zabezpieczającego, który przyda się, gdy użytkownik uaktywnił dwustopniowe uwierzytelnianie, ale z jakiegoś powodu nie może go poprawnie przeprowadzić (ponieważ np. stracił telefon lub dostęp do konta e-mail).

Większość nowych zmian zacznie być wdrażana w najbliższych dniach – Microsoft zapowiada, że ten proces będzie prowadzony etapowo i zmiany pojawią się u różnych użytkowników w różnym czasie.

Zobacz również:

  • Microsoft zapowiada nową linię małych modeli językowych AI
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200