Microsoft nie odpuszcza Yahoo!

Koncern z Redmond wraca do rozmów w sprawie przejęcia Yahoo. Za internetowego giganta zaoferował właśnie 44,6 mld USD.

Microsoft nie odpuszcza Yahoo!

Centrala Yahoo! w Sunnyvale

O potencjalnej transakcji doniósł New York Times, powołując się na informacje agencji Reuters. W ramach złożonej oferty Microsoft jest w stanie zapłacić obecnym właścicielom Yahoo! ok. 31 USD za akcje, czyli ponad 62% więcej niż wynosił ich kurs na zamknięciu giełdy w czwartek.

Zwarcie szyków to prawdopodobnie jedyna droga do wzmocnienia pozycji internetowych przedsięwzięć Microsoftu i Yahoo wobec Google. Spekulacje o rychłym przejęciu Yahoo przez producenta Windows pojawia się regularnie od 2006 roku. W maju 2007 r. - kiedy media kolejny raz podawały informacje o toczących się między stronami tajnych rozmowach - wartość transakcji wyceniono nawet na 50 mld USD.

Yahoo! nie miało ostatnio dobrej passy, przegrywając z konkurentami na kilku kluczowych frontach. Firma nieco przespała rozwój trendów społecznościowych w internecie. Na tym polu pozycje liderów zajęły Facebook czy MySpace. Ponadto Google - niekwestionowany lider usług wyszukiwania - zawładnął również rynkiem wideo online (wraz z zakupem YouTube) oraz wkroczył na obszar aplikacji biurowych (Google Apps). Microsoft, natomiast, w ubiegłym roku przegrał z Google licytację o przejęcie spółki DoubleClick, specjalizującej się w reklamie online.

Czytaj także:

- FTC mówi "tak" dla transakcji Google - Doubleclick

- Microsoft wchodzi w reklamy za 6 miliardów USD

- Microsoft chce kupić Yahoo?

- Google kupi DoubleClick za 3,1 mld USD

- Microsoft chce kupić norweską firmę Fast Search and Transfer

Aktualizacja: 01 lutego 2008 15:12

Zarząd Yahoo! w krótkim oficjalnym oświadczeniu poinformował dzisiaj (1 lutego), że rozważy propozycję Microsoftu, mając na uwadzę przyjętą strategię rozwoju spółki i interes akcjonariuszy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200