Microsoft modyfikuje platformę Lync, która wspiera obecnie nowe mobilne platformy

Microsoft wprowadził do firmowej platformy Lync (rozwiązanie typu Unified Communication; zunifikowana komunikacja) szereg nowych funkcjonalności, w tym obsługę klientów Android, iPhones i iPads wspierających technologię VoIP. Urządzenia takie mogą obecnie w prosty sposób dołączać do spotkań, którymi zarządza Lync.

Aby uczestniczyć w spotkaniu Lync, urządzenia obsługujące połączenia komórkowe nie muszą już tego robić za ich pośrednictwem, ale mogą się przełączyć na połączenie Wi-Fi i nawiązać łączność z platformą Lync wykorzystując do tego celu technologię VoIP.

Microsoft zademonstrował też tablety iPad, które - korzystając z nowych możliwości oferowanych przez platformę Lync - wyświetlają na ekranie przesyłane przez nią obrazy wideo, realizując to zadanie w czasie rzeczywistym. Firma pokazała też, jak użytkownik urządzenia Windows 8 może jednym kliknięciem opcji wyświetlanych przez aplikację Calendar, dołączyć od razu do spotkania Lync.

Nowa platforma Lync wspiera też rozwiązania, dzięki którym klienci uczestniczący w spotkaniu mogą wyświetlać obrazy mające najwyższą, obsługiwaną przez nich rozdzielczość. Jest to możliwe głównie dzięki wprowadzeniu do platformy Lync nowego kodeka H.264 SVC.

Wsparcie dla mobilnych klientów iOS będzie dostępne pod koniec marca tego roku, a dla klientów Android pojawi się miesiąc później. Nowa wersja klienta Windows 8 jest już dostępna (starsze można pobierać z Windows Store od kilku miesięcy). Microsoft informuje jednocześnie, że pracuje nad mechanizmem obsługującym rozmowy wideo między platformami Skype i Lync. Ma on być gotowy pod koniec 2013 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200