Microsoft ma nową propozycję dla użytkowników pakietu Office i usługi OneDrive

Korporacja z Redmond oferuje od trzech dni indywidualnym użytkownikom korzystającym z pakietu Office 365 oraz usługi OneDrive (przechowywanie danych w chmurze), możliwość dokupienia dodatkowej pamięci.

Pojemność dodatkowej pamięci zaczyna się od 200 GB (za którą trzeba płacić 2 USD miesięcznie za 200 GB) i wzrasta do maks. 1 TB (10 USD miesięcznie). Należy jednak pamiętać, że chodzi tu tylko o tych użytkowników, którzy wykupili licencję na używanie pakietu Office 365 Personal lub Office 365 Home. Są to dwa konsumenckie plany subskrybowania tych pakietów, adresowane do użytkowników biurowego pakietu Office zainstalowanego na komputerach Windows oraz macOS.

W przypadku pakietu Office 365 Personal z dodatkowej przestrzeni adresowej może korzystać tylko jeden użytkownik (czyli właściciel tego konta OneDrive), natomiast w przypadku pakietu Office 365 Home Office 365 Home wszyscy użytkownicy korzystający z tej usługi (czyli maks. sześciu użytkowników).

Zobacz również:

  • Nvidia AI Computing by HPE – wspólna oferta rozwiązań do obsługi środowisk AI
  • Reinstalacja systemu Windows - z chmury czy lokalnie?

Dla porównania warto podać cenę podobnych usług oferowanych indywidualnym użytkownikom przez firmy Apple i Google. W obu przypadkach ceny są niższe, gdyż za przechowywanie w chmurze tych firm 2 TB danych użytkownik płaci 2 USD miesięcznie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200