Microsoft ma nową ofertę dla firm posiadających komputery Windows 10 i Windows 7

Korporacja opracowała nową usługę przeznaczoną dla firm posiadających komputery Windows 10 z wykupioną aktywną subskrypcją na używanie tego oprogramowania, jak również komputery Windows 7. Oferuje im dodatkowe, bezpłatne wsparcie systemu Windows 7 przez kolejny rok od momentu, w którym standardowe wsparcie tego oprogramowania wygaśnie. A nastąpi już niedługo, bo w styczniu 2020 roku.

Jak wynika z opublikowanego przez Microsoft komunikatu, chodzi tu o firmy będące posiadaczami aktywnych licencji EA (Enterprise Agreement) i EAS (Enterprise Agreement Subscription) na używanie systemu Windows 10 Enterprise E5 albo pakietów Microsoft 365 E5 lub Microsoft 365 E5 Security. Wszyscy oni będą mogli skorzystać przez dodatkowy rok z bezpłatnej usługi wsparcia technicznego systemu Windows 7.

Warto przypomnieć, że wcześniej Microsoft wyszedł z ofertą rozszerzonego, płatnego wsparcia systemu Windows, kryjącą się za skrótem Windows 7 ESU (Extended Security Updates). Chodzi tu oczywiście o klientów korporacyjnych. Użytkownicy korzystający z takiej usługi będą otrzymywać poprawki bezpieczeństwa, które w czterostopniowej skali zagrożeń zostały oznaczone flagami "Critical" lub "Important" (Krytyczne lub Ważne).

Zobacz również:

Usługa ESU będzie dostępna przez kolejne trzy lata (2020, 2021 i w 2022) od momentu wygaśnięciu podstawowego wsparcia. Użytkownicy będą musieli ją odnawiać z każdym następny rokiem i płacić za nią zgodnie z modelem “per-device” (czyli za każdy używany komputer), a nie “per-user” (za użytkownika).

Jeśli chodzi o cenę, to za usługę trzeba będzie zapłacić 25 lub 50 USD rocznie za jedno urządzenie, z tym iż cena będzie każdego roku podwajać. Niższą opłatę (25 USD) uiszczają użytkownicy posiadający również komputery Windows 10 Enterprise lub Microsoft 365 Enterprise. Za ostatni – a więc trzeci z kolei - rok wsparcia użytkownik zapłaci więc 100 lub 200 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200