Microsoft ma głos

Opracowane przez firmę narzędzia .Net Speech zapewnią funkcje głosowego odczytywania tekstu, sterowania aplikacjami i nawigowania w przeglądarkach internetowych.

Podczas odbywającej się w Nowym Jorku konferencji Speech TEK Microsoft zaprezentował już pakiet dla programistów - .Net Speech Software Developer Kit, który zostanie zintegrowany z Visual Studio.Net.

Beta testy oprogramowania rozpoczną się w połowie przyszłego roku, a gotowy produkt ma się pojawić na rynku pod koniec 2003 r. Głosową platformę Microsoftu tworzą trzy elementy: autorski system rozpoznawania mowy, narzędzia warstwy pośredniej i interfejsy API umożliwiające współpracę z zewnętrznymi systemami oraz moduł odczytywania tekstu (text-to-speech), który Microsoft licencjonuje od firmy SpeechWorks. Oprogramowanie będzie w pełni zgodne z technologią SALT (Speech Application Language Tags) tworzoną przez konsorcjum kilkudziesięciu firm. SALT to zestaw rozszerzeń do języków, tj. HTML, WML czy XML, umożliwiający zastosowanie głosowej interakcji w aplikacjach internetowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200