Microsoft liczy na wzrost sprzedaży systemów serwerowych

Producent zakłada, że w przeciągu pięciu lat udział tego rodzaju oprogramowania w strukturze sprzedaży firmy wzrośnie z 12% do 20%. Microsoft liczy na umocnienie pozycji na tym rynku względem Sun Microsostems czy Oracle.

Gigant z Redmond spodziewa się wzrostu udziału systemów serwerowych w strukturze sprzedaży swojego oprogramowania. Obecnie wynosi on 12%. Microsoft liczy, że w przeciągu kilku lat oprogramowanie dla serwerów stanowić będzie 20% wszystkich produktów sprzedawanych przez firmę.

Producent poinformował, że już obecnie zauważa trend wzrostu sprzedaży platform serwerowych kosztem innych produktów, również tych przeznaczonych na rynek konsumencki. Microsoft liczy na istotny wzrost sprzedaży oprogramowania korporacyjnego, który umożliwi firmie skuteczniejsze konkurowanie z liderami tego rynku: Sun Microsostems czy Oracle. Sprzedaż produktów serwerowych firmy wciągu ostatnich pięciu lat zamknęła się kwotą 3 mld USD.

Zobacz również:

  • Google łata 50 luk systemu Android
  • SUSE udostępniło kolejną wersję systemu SLES 15
  • Układ Apple M4 wydajniejszy od M3 z MacBooka Air 2024

Microsoft liczy także na wzrost obrotów w związku z wprowadzeniem na rynek systemu Windows XP. Październikowej premierze nowego systemu towarzyszyć ma największa kampania promocyjna od czasów Windows 95.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200