Microsoft łata Windowsa 11 psując przy okazji Menu Start

Gigant z Redmond oficjalnie przyznał, że aktualizacja powoduje problemy z działaniem Menu Start. Użytkownicy Windowsa 11 po raz kolejny mają problemy z działaniem systemu.

Ostatnimi czasy Microsoft ma problemy ze stabilnością swojego najnowszego systemu operacyjnego - Windows 11. Firma wydała już kilka łatek, które psuły działanie systemu operacyjnego.

Kolejne problemy z Windows 11
Źródło: Tadas Sar on Unsplash

Kolejne problemy z Windows 11

Źródło: Tadas Sar on Unsplash

Do Windows Update po raz kolejny trafiła wadliwa aktualizacja dla systemu Windows 11. Dwie ostatnie łatki powodują poważne problemy z działaniem Menu Start.

Zobacz również:

Aktualizacje KB5015882 oraz KB5015814 sprawiają, że po kliknięciu w Menu Start znika i nie da się go otworzyć.

Według informacji przekazanych przez portal Windows Latest, Microsoft przyznał, że ostatnie aktualizacje systemu operacyjnego Windows 11 sprawiają problemy. Gigant z Redmond informuje że "otrzymał zgłoszenia, z których wynika, że na niewielkiej ilości urządzeń nie można otworzyć Menu Start. Kliknięcie lub wybranie przycisku Start lub użycie klawisza Windows na klawiaturze może nie wywołać żadnego efektu."

Wyżej wymieniona informacja sugeruje, że Microsoft jest świadomy problemu i aktywnie pracuje nad wprowadzeniem kolejnej poprawki łatającej wyżej wymienioną przypadłość.

Producent wprowadził łatkę cofającą instalację ostatnich aktualizacji. Po instalacji pliku KB5014668 220721_04201 Known Issue Rollback odinstalowywane są wadliwe poprawki.

Producent sugeruje również ponowne uruchomienie komputera, które może pomoc w szybszej naprawie błędu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200