Microsoft kusi użytkowników platform Windows Server 2008 i SQL Server 2008 chmurą Azure

Warto przypomnieć, że już niedługo Microsoft przestanie wspierać techniczne swoje dwa ważne produktów. Chodzi o system Windows Server 2008 (nastąpi to w styczniu 2020 r.) i system SQL Server 2008 (lipiec 2019 r.). Microsoft przygotował ciekawą ofertę.

Firma będzie wtedy oferować użytkownikom obu tych platform możliwość skorzystania z rozszerzonego wsparcia, pod warunkiem iż zdecydują się oni przenieść obsługiwane prze nie aplikacje do chmury Azure.

Użytkownicy, którzy zdecydują się na taki krok, będą mogli korzystać ze wsparcia technicznego przez dodatkowe trzy lata.

Zobacz również:

  • Polski biznes stawia na chmurę i 5G
  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Czym jest system zabezpieczeń DLP - Data Loss Prevention?

Oferta pozwoli firmom przenosić serwery Windows Server 2008 / 2008R2 do chmury Azure, gdzie będą funkcjonować maszyny wirtualne. Maszyny te będą wtedy aktualizowane i łatane (chodzi oczywiście o poprawki bezpieczeństwa) przez kolejne trzy lata od momentu przeniesienia ich do chmury Azure.

Microsoft nadał swojej ofercie nazwę "Azure Hybrid Benefit". Pozwala ona przenosić lokalne licencje obu platform na obciążenia działające w chmurze Azure, dając jednocześnie firmom więcej czasu na zaplanowanie migracji obu platform do ich bardziej aktualnych wersji (czyli przejść na system Windows Serwer 2016 lub 2019 oraz na system SQL Server SQL 2016 lub 2017.

Firmy, które skorzystają z oferty, będą mogły bezpłatnie (nie licząc kosztów związanych z uruchamianiem tych zadań w chmurze Azure) przenosić wszystkie obciążenia ze środowisk VMware i HyperV do chmury Azure. W przypadku przenoszenia obciążeń z innych środowisk niż VMware i HyperV do chmury Azure, użytkownicy będą musieli korzystać z narzędzi opracowanych przez innych dostawców oprogramowania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200