Microsoft kupił domenę corp.com

Jak podały dobrze poinformowane źródła, Microsoft kupił wczoraj domenę corp.com, chcąc w ten sposób zapobiec przejęciu jej przez podmiot, który mógłby w ten sposób wejść w posiadanie wielu poufnych informacji i zacząć wykorzystywać je do niekoniecznie zgodnych z prawem czy spekulacyjnych celów. Microsoft potwierdził oficjalnie zakup, ale jak dotąd nie podał ile go to kosztowało.

Domena corp.com została wystawiona na sprzedaż w lutym tego roku. Jej właściciel kupił ją jeszcze w zeszłym wieku, bo 26 lat temu, i zdecydował się sprzedać ją właśnie teraz, żądając za nią, po wystawieniu jej na licytację, nie mniej niż 1,7 mln USD. Jak już powiedziano nikt jak na razie nie wie, jak zakończyła się ta licytacja.

Problemów z domeną corp.com polegał na tym, że może ona dostarczyć jej właścicielowi wiele poufnych informacji przechowywanych w pamięciach komputerów Windows należących do tych firm, w których administratorzy używali ogólnej nazwy domeny corp.com) jako domyślnej, wtedy gdy konfigurowali usługi Active Directory.

Zobacz również:

Oznacza to, że nowy właściciel będzie w stanie przechwytywać bez większych problemów poufne informacje zapisane na dyskach setek tysięcy korporacyjnych komputerów rozproszonych po całym świecie.

Wydaje się, że właśnie to zadecydowało o tym, że do gry włączył się Microsoft i nie zawahał się wyłożyć na pewno sporą kwotę na kupno tej domeny, zapewniając tym samym bezpieczeństwo wielu użytkownikom komputerów Windows.


TOP 200