Microsoft kupił Skype, ale nie przywiąże go do Windows

Prezes Microsoftu Steve Ballmer zapowiedział, że zakup komunikatora internetowego Skype nie oznacza zmian dla jego użytkowników.

- Nadal będziemy inwestować w Skype na platformach innych niż Microsoft - powiedział Ballmer, podczas konferencji prasowej zapowiadającej przejęcie komunikatora Skype przez korporację.

Microsoft kupuje Skype za ok. 8,5 mld dolarów. To najdroższy zakup w dotychczasowej historii koncernu z Redmond, ale także kluczowy, bo dzięki współpracy z komunikatorem, Microsoft rozwinie inne swoje usługi i zbliży się do Google w internetowym wyścigu.

Zobacz również:

  • Microsoft zaprezentuje najnowsze osiągnięcia AI na konferencji Nvidia GTC

Komunikator Skype jest obecnie dostępny na platformach Mac OS X i Linux, a także w mobilnych systemach Android, iOS, BlackBerry i Symbian.

W odpowiedzi na pytania dziennikarzy o poszczególne systemy, Ballmer poinformował, że nie planuje zatrzymania wsparcia dla którejś z platform. Powoływał się przy tym na pracę pakietu Office w systemie Mac OS X oraz inne wieloplatformowe aplikacje Microsoftu.

Ballmer nie mówił zbyt wiele o dalszym rozwoju komunikatora, wspominając jedynie, że Microsoft połączy Skype z Windows Phone 7, Xbox Live i programem pocztowym Microsoft Outlook.

------

Co myślicie o przejęcie komunikatora Skype przez Microsoft? Jak wróżycie temu programowi i wydaniom dla innych platform?

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200