Microsoft kupił Opalis Software?

Wartość transakcji jest szacowana na ok. 60 mln USD. Według niepotwierdzonych doniesień gigant z Redmond zamierza zintegrować narzędzia administracyjne firmy Opalis Software z własnymi rozwiązaniami.

Amerykańska spółka specjalizuje się przede wszystkim w rozwiązaniach umożliwiających automatyzację procesów IT oraz rozwiązaniach klasy Run Book Automation (RBA). Narzędzia tego typu służą m.in. do precyzyjnego definiowania, tworzenia i zarządzania przepływami informacji w obrębie organizacji. Według nieoficjalnych informacji roczne obroty Opalis Software to ok. 10 mln USD. Oprogramowanie amerykańskiej spółki może być integrowane m.in. z platformą Microsoft System Center. Przedstawiciele obu firm oficjalnie nie komentują doniesień o zawarciu umowy przedwstępnej.

Według analityków jeśli doniesienia o przejęciu Opalis Software przez Microsoft potwierdzą się to będzie to czwarta pod względem wartości transakcja na rynku rozwiązań RBA w ostatnich latach. W lipcu 2007 roku koncern HP za 1,6 mld USD kupił firmę Opsware. Nieco ponad miesiąc później spółka RealOps trafiła w ręce koncernu BMC. Wartość tej transakcji to ok. 53 mln USD. Z kolei w ubiegłym roku koncern CA kupił firmę Optinuity.

Czytaj też:

Ochrona bazy danych od wewnątrz

Microsoft z niższymi przychodami i mniejszym zyskiem, ale...

Unfied communications według decydentów IT

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200