Microsoft kończy z programem Olympia Corp

Microsoft zamyka program Olympia Corp, który służył do testowania beta wersji Windowsa w przedsiębiorstwach.

Microsoft kontynuuje swoją wizję wdrożenia systemu operacyjnego Windows 11 i jak najszybsze zastąpienie nim Windowsa 10. Wskazuje na to również ostatnia decyzja giganta z Remdond. Postanowiono bowiem zakończyć projekt powiązany bezpośrednio z Windowsem 10. Microsoft przekazał informacje o zamknięcie projektu Olympia Corp, który służył do testowania wersji beta Windowsa 10 w organizacjach.

Microsoft zamyka projekt Olympia Corp
Źródło: dell.com

Microsoft zamyka projekt Olympia Corp

Źródło: dell.com

Program Olympia Corp zostanie zakończony w ciągu miesiąca. Oznacza to koniec testów systemu operacyjnego Windows 10 dla użytkowników wersji Enterprise.

Zobacz również:

Projekt Olympia Corp został uruchomiony przez Microsoft w 2017 roku pod pierwotną nazwą Olympia. Później inicjatywa ewoluowała do Olymipia Corp i stała się oddzielnym programem Insider przeznaczonym specjalnie dla przedsiębiorstw, które chciałby wcześniej testować nadchodzące funkcje i poprawki związane z działalnością ich biznesu.

Microsoft wyznaczył już datę EOL (End of Life) dla systemu operacyjnego Windows 10 oraz ogranicza rozwój nowych funkcji na rzecz Windowsa 11. Zamknięcie Olympia Corp potwierdza, że inżynierowie skupiają się aktualnie na nowszej wersji systemu operacyjnego - Windows 11.

Informacja o zamknięciu projektu Olympia Corp została przekazana przez Chrisa Gahlsdora za pośrednictwem Twittera. Inicjatywa zostanie wygaszona z dniem 12 września 2022 roku. Od tego czasu firmy będą miały 3 lata na aktualizację swoich komputerów do Windowsa 11. Microsoft nie podzielił się żadnymi szczegółowymi informacjami na temat swojej decyzji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200