Microsoft jest gotowy na to, by Windows 10 zastąpił Windows 7

Microsoft wymaga od swoich partnerów, by przestali produkować komputery działające pod kontrolą systemu Windows 7. Firmy mają na to 12 miesięcy.

Microsoft wiąże duże nadzieje w związku ze swoim systemem operacyjnym Windows 10. To pierwszy OS od firmy z Redmond, który będzie można uruchomić na tak szerokiej gamie urządzeń - od smartfonów i tabletów, przez notebooki i komputery stacjonarne, na konsolach do gier Xbox One i urządzeniach z segmentu Internetu Rzeczy kończąc.

Firmie z Redmond zależy na tym, by jak najwięcej osób korzystało z Windows 10. Z tego powodu Microsoft ustalił, że jego partnerzy będą mogli sprzedawać komputery z licencją na starszy system Windows 7 Professional tylko do 31 października 2016 roku.

Zobacz również:

  • Ważna informacja dla użytkowników systemu Windows 8.1

Ta sama data dotyczy komputerów z systemem Windows 8.1 Pro, a jeszcze wcześniej, bo 30 września, Microsoft cofnie pozwolenie na produkowanie nowych komputerów z Windows 8. Oznacza to, że za rok wszystkie nowe komputery z oprogramowaniem Microsoftu będą dostarczane z Windows 10.

Pierwotnie Windows 7 miał zostać wycofany z nowych maszyn już w 2014 roku, ale Microsoft przedłużył ten termin dla edycji Professional. Obiecał też, że poinformuje producentów OEM o nowej dacie z przynajmniej rocznym wyprzedzeniem.

Microsoft jest gotowy na to, by Windows 10 zastąpił Windows 7

Microsoft liczy na to, że Windows 10 zastąpi Windows 7 także w sklepach

Nie oznacza to, że tego dnia wszystkie komputery z Windows 7 Professional znikną ze sklepów. Producenci będą mogli wyprzedać z magazynów już wyprodukowane maszyny, ale nie będą mogli wprowadzać nowych modeli do oferty.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200