Microsoft i Oracle zawarły chmurowe partnerstwo

Obie firmy ogłosiły 4-go czerwca partnerstwo w zakresie współpracy usług chmurowych, które umożliwi klientom migrację i uruchamianie obciążeń korporacyjnych o znaczeniu newralgicznym na platformie Microsoft Azure i Oracle Cloud.

Oznacza to, że firmy będą mogły łączyć usługi Azure z usługami Oracle Cloud i uruchamiać jedną część obciążenia w ramach platformy Azure i inną część tego samego obciążenia w ramach chmury Oracle.

Klientom korzystającym z oprogramowania Oracle na platformie Oracle Cloud i oprogramowaniu Microsoft na platformie Azure, współpraca umożliwia tworzenie nowych i innowacyjnych scenariuszy biznesowych, takich jak uruchamianie pakietu Oracle E-Business Suite lub Oracle JD Edwards na platformie Azure przy użyciu Oracle Autonomous Database działającej na platformie Exadata w Chmurze Oracle.

Zobacz również:

  • Snowflake Polska świętuje trzecie urodziny
  • 5G - rozwój jeszcze przed nami, 6G - tuż tuż, za rogiem
  • Jak Satya Nadella doprowadził Microsoft do wartości rynkowej 3 bilionów dolarów

W wyniku rozszerzonego partnerstwa obie firmy udostępniają użytkownikom nowy zestaw możliwości, takich jak np. ujednolicone zarządzanie tożsamością i dostępem czy wdrażanie aplikacji Oracle (JD Edwards EnterpriseOne, E-Business Suite, PeopleSoft, Oracle Retail, Hyperion) na platformie Azure z bazami danych Oracle (RAC, Exadata, Autonomous Database) wdrożonymi w Oracle Cloud. Te same aplikacje Oracle będą również certyfikowane do uruchamiania na platformie Azure z bazami danych Oracle w Oracle Cloud.

Ważne jest też to, że Oracle Database będzie nadal certyfikowany do uruchamiania w Azure w różnych systemach operacyjnych, w tym w takich jak Windows Server oraz Oracle Linux.

Źródło: Oracle

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200