Microsoft chce wzmocnić bezpieczeństwo chmury

Na odbywającej się w tym tygodniu konferencji Ignite, gigant technologiczny z Redmond zapowiedział dwie nowości noszące nazwy Defender Cloud Security Posture Management i Defender for DevOps, które będą dostępne w ramach firmowej usługi Defender for Cloud (znanej wcześniej jako Azure Defender).

Grafika: Microsoft

Obie nowości pozwolą użytkownikom zarządzać rozwojem oprogramowania i bezpieczeństwem aplikacji uruchomianych w środowiskach wielochmurowych i są obecnie dostępne w postaci publicznej wersji zapoznawczej, współpracując z usługami GitHub i Azure DevOps.

Usługi Defender for DevOps i Defender Cloud Security Posture Management zostały zaprojektowane z myślą o wyzwaniach, przed którymi stają coraz częściej te firmy, które zdecydowały się przenieść swoje obciążenia IT do chmury. A wyzwania te są poważne biorąc pod uwagę fakt, że według niektórych szacunków ponad połowa firm otrzymuje każdego dania ponad 500 alertów dotyczących bezpieczeństwa w chmurze, z których duża część okazuje się być fałszywa.

Zobacz również:

Dzieje się tak między innymi dlatego, że większość firm korzysta z wielu, niekiedy nawet dziesięciu, narzędzi do wykrywania zagrożeń, co prowadzi często do przeoczenia problemów związanych z bezpieczeństwem systemu IT. Microsoft ma nadzieję, że nowe usługi skutecznie rozwiążą ten problem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200