Microsoft awaryjnie łata Windows 10 po awarii OneDrive

Microsoft wydał aktualizację typu OOB dla użytkowników systemu Windows 10. Naprawia ona problemy z OneDrive oraz OneDrive for Business.

Użytkownicy komputerów pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Microsoft Windows 10 szybko zauważyli, że ostatniej aktualizacji z cyklu Patch Tuesday systemy zaczęły mieć problemy z poprawnym działaniem aplikacji OneDrive oraz OneDrive for Business.

Microsoft rozwiązał problemy z OneDrvie w systemie Windows 10
Źródło: Ed Hardie / Unsplash

Microsoft rozwiązał problemy z OneDrvie w systemie Windows 10

Źródło: Ed Hardie / Unsplash

Problem dotyczy aktualizacji KB5018410 oraz innych wydanych po niej. Osoby dotknięte problemem zgłaszają awarie aplikacji, brak możliwości wylogowania się z OneDrive, problemy z synchronizacją i inne niespotykane sytuacje. Microsoft dość szybko potwierdził istnienie problemu i wydał już awaryjną poprawkę (aktualizacja KB5020953).

Zobacz również:

Gigant z Redmond przyznał się do błędu, a w oficjalnym oświadczeniu umieszczonym na stronie internetowej wyjaśnił, że "aplikacja Microsoft OneDrive może się nieoczekiwanie zamknąć. Może nie być możliwe wylogowanie się lub odłączenie konta OneDrive i witryn lub folderów z Microsoft Teams i SharePoint".

Po zainstalowaniu aktualizacji KB5018410 lub nowszych, usługa OneDrive może zostać nieoczekiwanie zamknięta, a przy próbie wykonania następujących czynności może pojawić się błąd:

Wyżej opisane problemy dotyczą zarówno osobistej, jak i korporacyjnej wersji dysku sieciowego Microsoft OneDrive.

Microsoft w piątek - 28.10.2022 roku wydał poprawkę KB5020953, która rozwiązuje problemy z synchronizacją Microsoft OneDrive na komputerach pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10 wraz z najnowszymi poprawami zabezpieczeń.

Na chwilę obecną łatka nie trafiła jeszcze do Windows Update. Można ją pobrać za pośrednictwem Microsoft Update Catalog.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200