Microsoft Works za darmo - już oficjalnie

Firma Microsoft oficjalnie potwierdziła {{a:HTTP://www.pcworld.pl/news/118940.html}}niedawne pogłoski{{/a}} o przygotowywaniu bezpłatnej, wspieranej reklamami wersji pakietu Microsoft Works.

Darmowy Microsoft Works nie będzie dostępny dla każdego, a przynajmniej nie od razu. Początkowo bezpłatny pakiet Works 9.0 pojawi się na nowych komputerach sprzedawanych w niektórych krajach. Już wcześniej pakiet Works bywał dostarczany wraz z nowymi komputerami, do tej pory jednak klient musiał za program zapłacić.

Teraz ten mniejszy brat pakietu Microsoft Office będzie instalowany w nowych maszynach za darmo, ale za to wyświetlać będzie reklamy. Reklamy pojawią się zarówno podczas pracy w trybie online jak i offline. Pakiet dostarczany będzie z zestawem reklam, uaktualnianych w czasie, gdy użytkownik będzie korzystać z Internetu. Microsoft nie zamierza stosować reklam kontekstowych, co oznacza, że dokumenty użytkownika nie będą analizowane w celu wyświetlenia dopasowanych do ich treści ogłoszeń. Nowa wersja pakietu Microsoft Works 9.0 będzie dostępna także w zwykłej sprzedaży, w cenie około 40 dolarów.

Zobacz również:


TOP 200