Microsoft Teams z nowością: funkcją wirtualnego makijażu

W Microsoft Teams pojawi się niedługo funkcja wirtualnego makijażu w środowisku pracy po 1 kliknięciu. To efekt współpracy z Maybelline New York, jedną z najstarszych i największych firm kosmetycznych na świecie.

Źródło: mat. pras. Maybelline

Firma Maybelline New York ogłosiła nawiązanie współpracy z Microsoft, w ramach której udostępniona zostanie nowa funkcja przygotowania się do rozmów wideo za pomocą wirtualnego makijażu w Microsoft Teams.

Aplikacja Maybelline Beauty App dostępna dla pakietu Microsoft Teams pozwala użytkownikom szybko i łatwo dostosować swój osobisty styl podczas spotkania za pośrednictwem Teams. Wirtualne makijaże pozwalają z łatwością wypróbowywać różne style, mając na celu demokratyzację makijażu i wzmocnienie pewności siebie, zwłaszcza w środowisku pracy.

Zobacz również:

  • Startup Elona Muska pozyskał od inwestorów 6 mld dolarów

„Misją Maybelline jest zapewnienie każdemu pewności siebie do tego, aby wyrażać swoje piękno. Niezależnie od formy kontaktu - osobistego czy wirtualnego - dobre samopoczucie może pomóc nam pokazać się z jak najlepszej strony”, napisała w oświadczeniu dla mediów Trisha Ayyagari, prezes ds. ogólnoświatowej marki Maybelline New York. „Z tego względu nawiązaliśmy współpracę z Microsoft Teams, aby opracować wirtualny makijaż. Teraz nawet w najbardziej pracowity dzień będzie można nałożyć makijaż za pomocą jednego kliknięcia. Mamy nadzieję, że w ten sposób choć trochę ułatwimy ludziom życie”.

Za pośrednictwem rozwiązania opartego na sztucznej inteligencji Modiface, opracowanego we współpracy z Geena Davis Institute on Gender in Media, aby uzwględnić cechy wyglądu szerokiej i zróżnicowanej populacji, Maybelline ma na celu udostępnienie użytkownikom szeregu stylizacji najlepiej pasujących do charakteru ich spotkań, jednocześnie pozwalając im odkrywać różne trendy makijażowe, których w innym wypadku mogliby nie wypróbować.

Nowe rozwiązanie rozwiązanie stanowi „wirtualną kosmetyczkę” wyposażoną we wszystkie niezbędne cyfrowe produkty do makijażu, stworzone z myślą o obecnym świecie, który coraz częściej ma wirtualny wymiar. Za pomocą jednego kliknięcia użytkownicy mogą wybierać spośród 12 makijaży. Dla każdej stylizacji opracowano zestaw produktów, dzięki czemu użytkownicy mogą dowiedzieć się, który produkt i odcień Maybelline New York stanowi ich wirtualną stylizację, by potem odtworzyć ją w prawdziwym życiu. Maybelline New York jest pionierem innowacji w tym obszarze w grupie L'Oréal. Wirtualny makijaż jest teraz dostępny na całym świecie jako opcja w połączeniach wideo realizowanych za pośrednictwem Teams dla osób posiadających licencję korporacyjną Microsoft Teams.

Źródło: PR Newswire

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200