Microsoft Teams z funkcją ograniczającą wulgaryzmy

Popularny komunikator sieciowy otrzymał funkcję filtrowania profanacji. W jaki sposób działa najnowsze rozwiązanie?

Microsoft stale rozwija aplikację Teams, która co chwile otrzymuje nowe, przydatne funkcje. Po dużej przebudowie interfejsu użytkownika oraz zmianach mających na celu odchudzenie aplikacji i zwiększenie jej wydajności, nadszedł czas na nowe rozwiązanie pozwalające ograniczyć wyświetlanie przekleństw.

Microsoft Teams
Źródło: Dimitri Karastelev on Unsplash

Microsoft Teams

Źródło: Dimitri Karastelev on Unsplash

Gigant z Redmond zdecydował się na rozbudowę funkcji Live captions, która pomaga użytkownikom spotkań zrozumieć ich przekaz. Najnowsza aktualizacja algorytmów odpowiedzilanych za działanie Live captions pozwala na uruchomienie filtrowania przekleństw.

Zobacz również:

  • Microsoft zapowiada nową linię małych modeli językowych AI
  • Nowe drukarki MFP Sharp - tanie i wydajne drukowanie dla MŚP
  • Microsoft Teams z nowością: funkcją wirtualnego makijażu

Rozwiązanie po aktywacji unika wplatania wypowiedzianych przekleństw w transkrypcję na żywo, która wyświetlana jest na ekranie uczestników.

Stosowna opcja znajduje się w ustawieniach i jest domyślnie zdezaktywowana. Znaleźć ją można w sekcji Napisy i transkrypcje.

Aktualnie kontrola wulgaryzmów nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich użytkowników komunikatora sieciowego Microsoft Teams. Gigant z Redmond testuje ją z wykorzystaniem członków Microsoft Teams Public Preview. Rozwiązanie w chwili obecnej udostępniono w aplikacjach klienckich na komputery pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10, Windows 11 lub macOS.

Microsoft nie poinformował, kiedy filtr wulgaryzmów pojawi się w regularnej wersji Microsoft Teams dostępnej dla wszystkich użytkowników. Wiemy jednak, że opcja będzie mogła być domyślnie aktywowana/dezaktywowana przez administratorów domen.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200