Microsoft Teams w końcu pojawił się w Microsoft Store

Po pięciu latach od wprowadzenia na rynek, komunikator Microsoft Teams w końcu trafia do oficjalnego sklepu z aplikacjami - Microsoft Store.

Microsoft Teams to jedna z najpopularniejszych aplikacji do współpracy online, komunikacji między pracownikami oraz wideokonferencji. Microsoft uruchomił aplikację Teams zintegrowaną z usługami Microsoft 365 (dawniej Office 365) w 2017 roku. Program jest na rynku od ponad pięciu lat, a pandemia koronawirusa spowodowała, że Teamsy przez długi okres czasu biły rekordy popularności w popularnych sklepach z aplikacjami np. Google Play czy App Store.

Microsoft Teams
Źródło: microsoft.com

Microsoft Teams

Źródło: microsoft.com

Po pięciu latach obecności na rynku firma Microsoft w końcu zdecydowała się na udostępnienie aplikacji Microsoft Teams w oficjalnym sklepie z aplikacjami na Windows 10 i Windows 11 - Microsoft Store.

Zobacz również:

  • Klawiatura SwiftKey zintegrowana z Microsoft Copilot
  • UE oskarża Microsoft o stosowanie praktyk monopolistycznych
  • Microsoft Teams z nowością: funkcją wirtualnego makijażu

Dzięki obecności Microsoft Teams w Microsoft Store aplikacja może zostać pobrana i zainstalowana przez użytkowników bez praw administracyjnych oraz na maszynach z Windowsem w trybie S (bez możliwości instalacji aplikacji .exe).

Przez ostatnie pięć lat jednym sposobem instalacji Microsoft Teams na komputerach z Windows było skorzystanie z instalatora dostępnego na stronie Microsoft lub instalacja pakietu biurowego Office 365, który zawiera Microsoft Teams.

Microsoft udostępnił w Microsoft Store klasyczną aplikację Microsoft Teams wykorzystująca architekturę Win32. Jest to zatem identyczny program jak ten znajdujący się na stronach producenta. Aplikacja obsługuje konta służbowe oraz szkolne. W przypadku Windows 10 zadziałają również konta prywatne. W systemie Windows 11 są one obsługiwane przez preinstalowaną z systemem wersję Teamsów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200