Microsoft Surface - za 3 lata w sprzedaży?

Surface (czyli wbudowany w stolik komputer z dotykowym ekranem, który w maju 2007 r. oficjalnie zaprezentował Microsoft), może trafić do sklepów już za 3 lata, w 2011 r. - zapowiedział Tom Gibbons, przedstawiciel koncernu z Redmond.

MS Surface (nazwa robocza Milan) na pierwszy rzut oka wygląda jak stolik do kawy - urządzenie pozbawione jest klasycznej klawiatury i myszy. Wyposażono je za to w wyświetlacz, który jest jednocześnie urządzeniem sterującym - odpowiednio dotykając ekranu i przesuwając po nim palcami możemy sterować komputerem. Prototyp tego niezwykłego urządzenia został oficjalnie zaprezentowany w maju ubiegłego roku (pisaliśmy o tym w tekście "Microsoft: projekt Milan, czyli komputer w... stole") - jednak do tej pory nie było wiadomo, kiedy trafi ono do produkcji.

Microsoft Surface - za 3 lata w sprzedaży?

MS Surface

Tom Gibbons z działu wyspecjalizowanych urządzeń Microsoftu zapowiedział właśnie, że koncern zamierza najpóźniej za trzy lata wprowadzić Surface do sklepów na całym świecie. Wiadomo już, że - z racji dość skomplikowanej budowy - urządzenie będzie dość drogie (między 5 a 10 tys. USD). Jego zakupem i wykorzystaniem zainteresowane są głównie firmy oraz przeróżne instytucje rządowe - z racji zastosowania intuicyjnego systemu sterowania Surface ma się świetnie sprawdzić jako terminal informacyjny, stanowisko multimedialne czy automat do gry w kasynie.

Microsoft ujawnił, że jak dotąd do firmy dotarło już ponad 20 tys. zapytań w sprawie urządzenia, wysłanych przez firmy i instytucje z ponad 20 różnych branż.


TOP 200