Microsoft SharePoint Services 3.0 poza Windows Server 2008

Microsoft wyłączył SharePoint Services 3.0 z kolejnego wydania Windows Server 2008 i powraca do koncepcji oferowania ich w formie oddzielnego produktu, tak jak to miało miejsce w przeszłości. Oprogramowanie będzie można nadal sprowadzać bezpłatnie, ale użytkownicy będą musieli instalować je jako dodatek przy wdrażaniu Windows Server 2008.

Windows SharePoint Services (WSS) zapewniają pracę grupową, zarządzanie dokumentami oraz możliwość projektowania aplikacji w oparciu o technologię Microsoft Web Parts. Mechanizmy WSS są podzbiorem zestawu dostępnego w Microsoft Office SharePoint Server 2007, który pracuje jako warstwa nad WSS i zawiera dodatkowe funkcje, takie jak poszerzone możliwości wyszukiwania, integracja z Active Directory i osobiste foldery plików o nazwie My Site.

W opinii Gartnera, Microsoft wyłączył WSS z Windows Server 2008, aby nie łączyć ściśle cykli projektowych Windows i WSS. Wyłączenie zapewnia większą elastyczność w tym względzie.

WSS były włączone do pierwszego release candidate Windows Server 2008 (RC0) we wrześniu br. Wydanie R1 serwera nie będzie dostarczane z WSS. Przewiduje się, że WSS zostaną zagnieżdżone w Windows Server 2008 R2, po ich dopracowaniu w fazie prac projektowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200