Microsoft: SP1 dla Exchange Server 2007

Pierwszy service pack dla Exchange Server 2007 usuwa błędy programowe i wprowadza kilka nowych mechanizmów. SP1 można już sprowadzać z witryny Microsoftu.

Wyprzedzając pojawienie się w roku przyszłym nowej wersji Windows Server (2008), w SP1 zawarto już wsparcie dla tego systemu operacyjnego, jak również mechanizmów pozwalających na integrację pomiędzy Exchange Server 2007 i Office Communications Server 2007.

Wsparcie Windows Server 2008 jest szczególnie istotne, ponieważ w systemie tym zawarto technologię klastrowania, która zastąpi przestarzałe już technologie Windows Server 2000 i 2003.

Zobacz również:

  • Microsoft apeluje o pilną modyfikację serwerów pocztowych Exchange

W SP1 Microsoft przywrócił także mechanizm folderów publicznych Outlook Web Access. Grupy robocze w przedsiębiorstwach tradycyjnie używały tego mechanizmu do udostępniania informacji, jednak Microsoft zrezygnował z tego mechanizmu w pierwszym wydaniu Exchange Server 2007, na rzecz Office SharePoint Server. Mechanizm przywrócono na życzenie użytkowników.

Poza tymi ulepszeniami w SP1 zawarto także nowym mechanizm odzyskiwania po katastrofie o nazwie Standby Continuous Replication (SCR). Mechanizm ten umożliwi umieszczenie serwera Exchange w geograficznie odległej lokalizacji w celu zapewnienia możliwości obejścia uszkodzonego systemu zasadniczego.

Jednak w opinii analityków jednym z ważnych problemów, nadal nie rozwiązanym w Exchange, jest archiwizowanie wiadomości dla celów zarządzania i zgodności z obowiązującymi przepisami ochrony danych.

Microsoft udostępnił Exchange Server 2007 rok temu i według firmy ta wersja obsługuje już ponad 1 milion stanowisk w 3 tys. firm. Firma ma nadzieje, że udostępnienie SP1 ułatwi użytkownikom podjęcie decyzji o przejściu na ten system z wcześniejszej wersji - Exchange Server 2003.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200