Microsoft: "Jesteśmy otwarci na wszystkie Linuksy"

Microsoft ogłosił, że jest gotowy podpisywać umowy z innymi producentami dystrybucji Linuksa. Jednocześnie przedstawiciele korporacji mają nadzieję, że użytkownicy będą gotowi płacić za oprogramowanie.

Jak powiedział Steve Ballmer indyjskiej gazecie Economic Times, korporacja chętnie "(...) zawrze tego rodzaju umowę z każdym, kto dystrybuuje Linuksa (ang. 'Linux software') - Red Hatem lub kimkolwiek innym".

Szef Microsoftu miał na myśli oczywiście niedawne porozumienie Redmond z Novellem (patrz artykuł "Piekło zamarzło: Microsoft z Novellem - Windows z SUSE Linuksem!" oraz "Microsoft-Novell: kto zyska, kto straci?").

Zobacz również:

  • Microsoft poszerza bazę użytkowników mogących testować nową wersję aplikacji Outlook
  • Wszystkie problemy Windows 11 2022

Jednocześnie w trakcie wizyty Ballmer stwierdził, że choć Internet staje się powszechnie używanym medium dystrybucji oprogramowania oraz pozwala na jego zdalne wykorzystywanie (patrz: czytniki poczty, witryny Live itp.), software będzie sprzedawane również za pomocą tradycyjnych kanałów.

Jego zdaniem część aplikacji będzie kupowana, część - subskrybowana, a część "sprzedawana" poprzez zagnieżdżanie reklam.

Trzeba przyznać, że postępowanie Microsoftu wobec wczorajszej informacji o systemie Windows Vista, który trafił do tłoczni wygląda dość zagadkowo...

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200