Microsoft: Forefront Identity Manager w wersji RC1

Firma udostępniła drugie "release candidate" (RC) Forefront Identity Manager 2010, produktu, który jest głównym elementem strategii zmierzającej do integracji technologii bezpieczeństwa i zarządzania tożsamością.

Forefront Identity Manager 2010, wcześniej znany pod nazwą Identity Lifecycle Manager 2 (ILM), jest platformą do synchronizacji tożsamości, zarządzania certyfikatami i hasłami oraz "cyfrowego wyposażania" użytkownika (provisioning). Ma on skupiać się na czterech głównych obszarach: polityce bezpieczeństwa, referencjach oraz zarządzaniu użytkownikami i grupami.

Identity Manager ma zapewnić użytkownikom mechanizmy samoobsługi, takie np. jak resetowanie haseł. Zawiera także nowy model delegacji zadań, strukturę dla procesów biznesowych, wyposażanie i przepływ zadań w obszarze zarządzania kontami, hasłami, grupami i listami dystrybucyjnymi. Oprogramowanie integruje także swoje zarządzanie grupami, przepływ zadań i inne mechanizmy, z SharePoint i Outlook.

RC1 zawiera m.in. pakiet zarządzania dla System Center Operation Manager i narzędzia migracji konfiguracji. Pojawienia się wersji finalnej spodziewane jest w pierwszym kwartale 2010 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200