Microsoft Edge otrzymuje wbudowaną sieć VPN od Cloudflare

Microsoft zamierza utrzeć nosa Operze. Przeglądarka Microsoft Edge również otrzyma wbudowaną obsługę sieci VPN.

Microsoft testuje nową funkcję przeglądarki Microsoft Edge opartej na Chromium. Okazuje się, że Edge może otrzymać natywne wsparcie dla sieci VPN. W praktyce przeglądarka sieciowa zostanie zintegrowana z usługą VPN dostarczaną przez Cloudflare. W gratisie użytkownik otrzyma możliwość przesłania 1 GB danych miesięcznie bez dodatkowych opłat.

Microsoft Edge
Źródło: microsoft.com

Microsoft Edge

Źródło: microsoft.com

Gigant z Redmond zaktualizował niedawno dokumentację techniczną dotyczącą przeglądarki sieciowej Microsoft Edge. W pliku znajdziemy opis funkcji Secure Network. W praktyce jest to zintegrowany z przeglądarką klient VPN oparty na usługach dostarczanych przez Cloudflare.

Zobacz również:

  • OneNote będzie mógł czytać notatki pisane odręcznie
  • Top10 technologii, które zapewnią najszybsze ROI

Microsoft nie opisuje nowej funkcji wprost jako klient VPN, ale opis jasno wskazuje na wykorzystanie Secure Network jako wbudowanego w przeglądarkę VPNa.

Aby skorzystać z funkcji konieczne będzie logowanie do konta Microsoft. W zamian użytkownik otrzyma możliwość wykorzystania 1 GB transmisji. Microsoft nie wspomina na razie o płatnych planach z większą ilością danych do wykorzystania.

Cloudflare nie będzie przechowywać, ani sprzedawać żadnych danych o użytkownikach. Wszystkie pliki związane z sesjami będą usuwane w ciągu 25 godzin od zakończenia przeglądania.

Podobne rozwiązanie dostępne jest w przeglądarce Opera od 2016 roku.

Funkcja Secure Network nie jest jeszcze dostępna w żadnej wersji przeglądarki Microsoft Edge. Wkrótce rozwiązanie powinno zostać zaimplementowane w wersjach testowych Edge Canary lub Edge Dev.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200