Microsoft, Cisco i Compaq tworzą europejskie centrum ASP

Ośrodek będzie się zajmował pomocą w budowie i testowaniem rozwiązań centrów danych, jak również tworzeniu platform i oprogramowania dla infrastruktury sieciowej niezbędnej do funkcjonowania firm ASP.

Cisco Systems, Compaq Computer i Microsoft stworzą wspólnie europejskie ASP (Application Service Provider) Competence Center. Ma ono powstać w przyszłym miesiącu we Francji. Strony nie ujawniły szczegółów dotyczących wysokości ich wkładów finansowych w to przedsięwzięcie.

Ośrodek będzie dostępny dla niezależnych twórców oprogramowania, firm działających na rynku ASP i świadczących usługi centrów danych, gdzie będą one mogły przygotowywać budowę, ewentualnie migrację i testować swoje oprogramowanie. Centrum będzie mieściło się we francuskiej miejscowości Sophia Antipolis, gdzie działa już Europejskie Centrum Technologiczne Compaqa.

Działalność ASP Competence Center ma się skoncentrować na budowie i testowaniu rozwiązań centrów danych, jak również tworzeniu platform i oprogramowania dla infrastruktury sieciowej, niezbędnej do funkcjonowania firm ASP. Szczególny nacisk zostanie położony na wykorzystywanie rozwiązań Compaqa dla centrów danych, platformy DNA 2000 Microsoftu oraz systemu IOS Cisco i jej rozwiązań związanych z serwowaniem aplikacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200