Microsoft Apps na Nokiach z Symbianem Belle

Nokia zapowiada aktualizacje systemu Symbian Belle, dzięki którym smartfony z najnowszej oferty tej firmy zamieniają się w mobilne biura. Są to bezpłatne aktualizacje o nazwie Microsoft Apps (pakiet aplikacji biurowych firmy Microsoft), które rozbudowują funkcje zabezpieczeń i zarządzania w smartfonach Nokia pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Symbian Belle.

Począwszy od końca IV kwartału 2011 r. (z szeroką dostępnością na początku 2012 r.) aplikacje Microsoft Apps będą oferować narzędzia do współpracy i pracy biurowej, takie jak Microsoft Lync 2010 Mobile, Microsoft OneNote, Microsoft PowerPoint Broadcast i Microsoft Document Connection (z dostępem do Microsoft SharePoint) w urządzeniach z Symbian Belle. W ramach kolejnej aktualizacji, w pierwszej połowie 2012 roku pojawi się także Microsoft Word, Excel i PowerPoint jako aplikacje macierzyste - po raz pierwszy poza platformą Windows.

Aplikacje Microsoft Apps (pomagające mobilnym użytkownikom zachować łączność z dokumentami i usługami Microsoft Office) nie wymagają dodatkowej infrastruktury i będą dostępne do pobrania przez telefon lub komputer. Będą działać w urządzeniach Nokia N8, Nokia C7, Nokia C6-01, Nokia E7, Nokia E6, Nokia X7, Nokia 700, Nokia 701, Nokia 600 oraz Nokia Oro.

Zobacz również:

  • Google łata 50 luk systemu Android
  • Nokia rozszerza produkcję w USA
  • WhatsApp z dużymi zmianami w obsłudze wideo
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200