Micron prezentuje swoje pierwsze napędy SSD

Na rynku dostawców pamięci masowych SSD (Solid State Drive) pojawił się nowy podmiot: firma Micron Technology, oferująca napędy o rozmiarach 2,5 i 1,8 cala, o pojemności 32 i 64 GB.

Micron prezentuje swoje pierwsze napędy SSD
Są to napędy linii RealSSD wyposażone w interfejs SATA 3 Gb/s, zapisujące dane z szybkością 35 MB/s i odczytujące je z szybkością 75 MB/s. Napędy 1,8 cala ważą 30 gramów, a 2,5 cala - 75 gramów. Micron oferuje na razie ograniczone ilości napędów, a ich produkcja ruszy na większą skalę na początku 2008 r.

Micron prezentuje swoje pierwsze napędy SSD
Napędy RealSSD pobierają 2 waty mocy i są dwa razy lżejsze niż tradycyjne dyski twarde. Micron oferuje również pamięci Real SSD typu Embedded USB i Module. Pamięć Real SSD Embedded USB można podłączać do komputera PC lub serwera kasetowego przez port USB 2.0, umożliwiając w ten sposób wykonanie operacji boot (rozruch) i zapewniający systemowi operacyjnemu odpowiednią przestrzeń adresową. RealSSD Module to specjalny napęd SATA zaprojektowany z myślą o obsłudze aplikacji serwerowych, mający 25 mm szerokości, 133,5 mm długości i mniej niż 4 mm wysokości.

Zobacz również:


TOP 200